Julmarknad på Sillvik

Sillviks första julmarknad bjuder på stämningsfullt adventsfirande

Den första helgen i advent slår Sillvik i Norsborg upp portarna och bjuder in till julmarknad! Se och köp lokalproducerade produkter och hantverk, njut av hembakt julfika och värmen från den öppna spisen i Sillviks kafé och upplev stämningen av levande julmusik. Vi anordnar tipspromenad, möjlighet att snickra sitt eget bihotell och mycket mer. Hett tips till alla barn: tomten kommer på besök, så passa på att lämna din önskelista!

Föreningen Sillviks Vänner bjuder in stora och små besökare att lära känna det gula huset på kullen i sin vinterskrud!

--- Med stöd av Kreativa fonden i Botkyrka kommun ---

söndag 01 dec
kl. 10:00 - 15:00

Kategori

 • Julmarknad
 • Prova-på
 • Konst
 • Musik
 • Prova-på
 • Barn
 • Målgrupper

 • Senior
 • Ny i Sverige
 • Familj
 • Barn
 • Alla
 • Biljettinformation

  Gratis

  Arrangör

  Föreningen Sillviks Vänner

  Länk

  Kontaktperson

  info@sillviksvanner.se

  0704020575

  Allergihänsyn